PmWikiPl

PmWiki to system typu WikiWiki przeznaczony do zespołowego tworzenia i ulepszania stron w internecie.

Witryny utworzone przy użyciu PmWiki zachowują się jak normalne strony w sieci, lecz mają udostępnioną funkcję "edytuj" która umożliwia łatwe zmienianie stron a także ich dodawanie przy użyciu podstawowych zasad edycji. Aby to robić nie ma konieczności znajomości HTML ani CSS. Możliwość poprawiania może być dostępna dla każdego internauty albo ograniczona do wybranej grupy autorów.

PmWiki napisana została w języku PHP i jest dostępna na zasadach licencji General Public License. Została zaprojektowana tak, aby była łatwa w instalacji, dostosowaniu do konkretnych wymagań oraz utrzymywaniu dla wielu rodzajów aplikacji. Witryna którą właśnie oglądasz korzysta z wersji pmwiki-2.3.35.

PmWiki jest zarejestrowanym znakiem towarowym, którego właścicielem jest Patrick R. Michaud.

PmWiki ma stronę domową pod adresem pmwiki.org


  • i18n/, i18n-pl.zip - pliki do instalacji polskiej wersji językowej.
  • Miejsce na nowe tłumaczenia: PlTranslationPage - strona na informacje o tłumaczeniach PmWiki na polski, i uwagi o problemach.
  • Jest strona StateOfTranslation - informacje, co jest przetłumaczone, i do zgłaszania braków w tłumaczeniu.

Jeżeli chcemy by polecenia PmWiki (takie jak View, Edit itd.) były wyświetlane po polsku (czyli Wyświetl, Edytuj itd.), to w pliku config.php (a dokładnie local/config.php) należy umieścić linię:

XLPage('pl','PmWikiPl.XLPage');

Plik PmWikiPl.XLPage standardowo znajduje się w katalogu wikilib.d

Zobacz też http://www.pmwiki.org/wiki/PmWikiPl/XLPage oraz (po angielsku) http://www.pmwiki.org/wiki/PmWiki/Internationalizations